Prezervatifler yalnızca cinsel birleşmede hastalık sorunlarını önlemek amacıyla bir set görevi görmek için üretilmiş ürünlerden birisiydi. Ancak en son yapılan yeni çalışmalarla adeta iki taşla bir kuş vurulması amaç edinilmiş olunarak bu ürünlerin yalnızca cinsel hastalıkların önüne geçen ilaçlardan birisi olmasının yanı sıra bununla beraber daha pek çok çözümü de beraberinde getirmesine karar verilmiş olunmaktadır.

İşte bu amaç doğrultusunda söz konusu olan bu ilaçların sıklıkla kullanılmalarının önünde yer alan hiçbir engel bulunmamaktadır. Ayrıca bütün bunların yanı sıra yine önemli olarak karşımıza çıkmaya devam eden bir şey olarak söz konusu bu ürünlerin geciktiricilik özellikleriyle ortaya sunulan bir şekilde diğer kapsüllerin yahut da spreylerin oluşturulması konusunda etkileri bulunmakta olup geciktirici prezervatif işe yararmı sorusunun cevaplanması rahat bir biçimde mümkün hale gelivermektedir.

Ayrıca bilinmelidir ki bu ürünler yasal olarak eczanelerden temin edilebilmekle birlikte kişinin cinsel performansını artırmaya yönelik olarak da doğal bitki özlerini bulundurarak geciktirici prezervatif işe yararmı sorusunu tamamıyla yanıtlamaktadır.