Çoğu çift cinsel temas esnasında kayganlaştırıcı kullanmayı düşünmüyor ya da kullanmayı unutuyorlar. Bunun sebebi ise tam anlamıyla kayganlaştırıcı ürünlerin ne gibi yarar sağladığını bilmemeleri ya da kadının genital bölgedeki nemlenme nin yeterliği olduğunu düşüncesindeler. Kayganlaştırıcı ürünler ile ilgili kâfi bilgili olmayan şahıslar içinde bu gün ki makalemde belki de cinsel yaşantının vazgeçilmez bir ürünü olacak olan vajinal kayganlaştırıcılar ile ilgili bulgular vereceğim. Vajinal kayganlaştırıcılar, vajinal kayganlaştırıcıların üstünlükleri ya da dezavantajları, vajinal dokuya zarar verebilecek maddelerin, karakteristikler ile ilgili ve Vajina dokularına zarar verebilir ya da tersine, iyileştirmeye yardımcı olacak konular da sizlere bulgular sunacağım. Yapılan inceleme sonucunda kayganlaştırıcı kullanan çiftlerin seviyesi %8’dir. Bu sene bitimine kadar %10’u bulabilir zira kayganlaştırıcı tüketimi çiftler arasında her geçen gün artmaktadır. Kayganlaştırıcı tüketimi tüm jinekologlar tavsiye etmektedir. Bu teklifin en ehemmiyetli sebebi ise bayanların ömürleri süresince minimum 1 kere mutlaka maruz kaldıkları vajinal kuruluk meselesi sebebi ile jinekologlar cinsel ilişkilerde kayganlaştırıcı tüketimi öneriyorlar.

Kayganlaştırıcı Çeşitleri Nelerdir?

Herhangi bir cinsel sıhhat ürünleri satışı yapmış bir web siteye baktığınızda önünüze çoğu tür kayganlaştırıcı çeşitleri çıkar ve bu çeşitler arasında sizlere ideal olan kayganlaştırıcı bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

Anal, vajinal, aromalı, nötr, ısı tesiri ile soğuk vb.

Sınıflarda kayganlaştırıcılar bulunmaktadır.

Bununla beraber, profesyoneller çoğunlukla iki türü sizlere önerirler:

Isosmolar, aynısı konsantrasyonda tuz ve muhteva maddesi sahibi olan hücrelerdir ve kuruluk vermez.

Önceki maddeden daha çok tuz ve muhteva sahibi olan ve ehemmiyetli bir ayarsızlık manasına gelebilen ve bundan dolayı vajinal dokuya hasar yaratan hiperosmolar.

Aslında şunlar, eksperlerin kendilerinin kullanmasını önermediği konulardır; şayet böyle kayganlaştırıcı kullandıkça vajinal kuruluk artıyorsa eksperler böyle kayganlaştırıcılar önermezler. Eğer bir partner ile cinsel temas adına seks oyuncaları ile vakit geçirecekseniz size ideal kayganlaştırıcı türü su bazlı kayganlaştırıcılar en iyisidir. Ve yalnızca böyle erotik ürünler için değil, bu arada bir kondom kullanıldığında, su bazlı olanların ürünlerle ve hem de prezervatifle henüz nazik bulunduğu içinde tüketimi uygundur. Ehemmiyetli bir nokta ise kayganlaştırıcı adına vazelin kullanmak defa tehlikeli bir haldir. Vazelin ihtiyar katman prezervatifin dağılmasına ve ayrı olarak vajinal pH’yı (ve vajinal florayı) değiştirmesine yol açabilir, bu nedenden dolayı kullanım esnasında ve hem de kullanımdan ardından dahi vajinal mikrop ya da rahatsızlıktan muzdarip olma olasılığı henüz yüksektir. Kayganlaştırıcılar arasında verilecek bir başka sınıflandırma ise vajinal kuruluk sorununun derecesine göre ve hangi alanda ne gaye ile kullanmak istediğinizdir. Kayganlaştırıcılar vajinal kuruluk sorununun yanında bayanların cinsel temas sırasında ağrı ve efkâr çekmesini azaltır. Vajinal kayganlaştırıcıların yanında unisex şeklinde de kullanılabilen anal kayganlaştırıcılar sürtünmeyi azaltıp acıların asgari civara indirmesini sağlar.

En İyi Kayganlaştırıcı Hangisi?

Hiç kuşkusuz olarak eksperler doğrulusunda her vakit su bazlı kayganlaştırıcılar tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi ise bu ürünler sıhhat acısından oldukça sıhhatli olmasının yanında bayanlara ayrı bir zevk ve beğeni verir. Ekstradan bir üstünlüğü ise cinsel temas ardından hiçbir mesele ve rahatsız olmadan hissetmeden hijyenik hale getirilmesi defa kolay. Genellik kafi nemlenme ve yağlanma bulunmadığı zaman tüketilir ya da erotik oyuncaklar ile oynandığında zevki yoğunlaştırmak içinde tüketilir.